تبلیغات
مرغ عشق - اصول تکثیر مرغ عشق

تبلیغات در سایت ما

مرغ عشق

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • نویسندگان
  ابر برچسب های سایت
  ارزن پرنده ، مرغ عشقم تخم نمی گذارد ، چه مدت طول می کشد تا مرغ عشق تخم بگذارد ، خرید ، ذرت ، تخم گذاشتن مرغ عشق ، آب و هوا ، وبلاگ تخصصی مرغ عشق ، خرید مرغ عشق ، تخم بدون نطفه ، تخم ، چگونگی حرف زدن مرغ عشق ، چکار کنم مرغ عشق هایم تخم بگذارند ، غذای مورد علاقه مرغ عشق ها ، فروش ، سوال در مورد مرغ عشق ، مرغ عشق پاکستانی ، تولید مثل ، دانسته های مهم در مورد مرغ عشق ، دما ، راه های تخم گذاری مرغ عشق ، مرغ عشق هلندی ، تبادل لینک دو طرفه ، مرغ عشق مریض ، اصول تکثیر مرغ عشق ، چگونه مرغ عشق تخم بگذارد ، آموزش حرف یاد دادن مرغ عشق ، چگونگی تخم گذاشتن مرغ عشق ، فروش جفت مرغ عشق ، یاد دادن حرف به مرغ عشق ، حرف زدن مرغ عشق ، تبادل لینک با وبلاگ پر بازدید ، گندم ، عکس جفت گیری مرغ عشق ، پاسخ دادن به سوال مرغ عشق ، مرغ عشق سخنگو ، تخم مرغ آب پز ، چگونگی یاد دادن حرف به مرغ عشق ، ارزن ، غذای مورد نیاز مرغ عشق ها ، تبادل لینک ، جوجه مرغ عشق ، لینک کردن ، تشخیص جنسیت مرغ عشق ، مواد غذایی ، ناباروری ، سن مرغ عشق ، فروش مرغ عشق ، عکس های مرغ عشق ، چگونه مرغ عشقم حرف بزند ،

  اصول تکثیر مرغ عشق

  اصول تکثیر مرغ عشق
  اصول تکثیر مرغ عشق

  شرایط تکثیر

  برای تکثیر مرغ عشق نیازی به وسایل خیلی گران قیمت و زحمت زیاد نیست ، کافی است به آن دل بدهید و واقعا حوصله داشته باشید.

  1- به ازای هرجفت مرغ عشقی که دارید یک خانه تخم بگیرید ، بهتر است خانه پلاستیکی باشد (در بازار هم خانه چوبی و هم پلاستیکی موجود است ، لانه پلاستیکی بهتر می باشد چون به راحتی قابل شست و شو بوده و مثل چوب نیست که موجودات ذره بینی لای درزها و سوراخهایش رشد کنند).

  2- لانه را بعد از خرید با آب گرم و مایع ظرفشویی خوب بشویید و 2 ساعت در معرض نور آفتاب بگذارید تا کاملا خشک و ضد عفونی شود.

  3- لانه را نه خیلی بالا و نه در کف قفس ، بلکه در وسط یکی از دیواره های قفس بگذارید جلوی در لانه طوری یک میله را به موازاتش قرار بدهید تا پرنده بتواند راحت به درون لانه برود.

  4-  پرنده را با انواع میوه ها مثل سیب ، گلابی ، پوست هندونه و انواع سبزیها مثل شوید و هویج و جعفری تغذیه کنید و البته جوانه گندم هم که یک غذای بسیار ایده آل و مقوی محسوب می شود را فراموش نکنید . آب تازه را همواره در اختیار پرنده خود بگذارید (ویتامین و کلسیم را هفته ای دو بار به آب آنها اضافه کنید).

  5- جای نه گرم و نه سرد و بدون جریان شدید هوا را برای قرار دادن قفس در نظر بگیرید.

  مدت زمان لازم برای جفت شدن مرغ عشق نر و ماده

  نمی شود زمان مشخصی را عنوان کرد ، این امر کاملا به خصوصیات مرغ عشق بستگی دارد بعضی ها شدیدا گوشه گیر هستند  (معمولا در مرغ عشقهای ماده بیشتر دیده می شود) و دیرتر عادت می کنند هرچه محیط برایشان مستعد تر باشد سریعتر جفت می شوند. سعی کنید محیطی ساکت برایشان فراهم کنید و وسایل بازی و ظرف آب برای حمام و سبزیجاتی مثل هویج ، شوید و جعفری برایشان بگذارید.اگر بسیار مشتاق داشتن یک جفت تخمگذار هستید توصیه می کنم جفتی که سابقه تخمگذاری داشته اند را خریداری کنید.

  تولید مثل

  برای‌ موفقیت‌ درجوجه‌ گرفتن‌ باید به‌ موارد زیر توجه‌ شود :

  1- فراهم‌ آوردن‌ شرایط مناسب‌ نگهداری‌ و تغذیه.

  2- قرار دادن‌ جعبه‌ آشیانه‌ : یک ‌محرک‌ برای‌ تولید مثل‌ محسوب‌ می‌شود. برای‌ مرغ‌ عشق‌ جعبه‌ آشیانه‌ به‌اندازه ‌23‚17‚17 سانتیمتر و ورودی‌ به‌ قطر 4-5 سانتیمتر مناسب‌ است‌. وجود یک‌میله‌ جلوی‌ سوراخ‌ ورودی‌ کمک‌ می‌کند پرنده‌ نر جفت‌ خود را هنگام‌ خوابیدن‌ روی‌تخم‌ها بهتر تغذیه‌ کند. ضمنا مرغ‌ عشق‌ تخم‌ را مستقیما روی‌ کف لانه‌ می‌گذارد و نیاز به‌ وسیله ‌دیگری‌ نیست‌.

  3- استرس ‌: استرس‌ را باید به‌ حداقل‌ رساند. صاحبان‌ وسواسی‌ یا فضول‌ که‌ بطور متناوب‌ داخل‌ جعبه‌ آشیانه‌ را نگاه‌ می‌کنند و نیز ظاهر شدن‌ شکارچیانی‌ مانند گربه‌ اطراف‌ قفس‌ از عوامل‌ مهم ‌استرسزا‌ محسوب‌ می‌شوند.

  4- نقش‌ تحریک‌ سایر پرندگان ‌: می‌توان‌ چند جفت‌ مرغ‌ عشق‌ را در قفس‌های‌ مجزا ولی‌ در کنار یکدیگر قرار داد. صدای‌ هر جفت‌ می‌تواند جفت ‌های دیگر‌ را به‌ نشان‌ دادن‌ رفتار تولید مثلی‌ تشویق‌ کند.

  5- تأثیر نور : افزایش‌ تدریجی‌ مدت‌ زمان‌ وجود نور تحریک ‌مناسبی‌ است‌. فصل‌ جفت‌گیری‌ مرغ‌ عشق (معمولا) بهار و تابستان‌ است‌. شما می توانید در زمستان با روشن نگه داشتن چراغها تا پاسی از شب پرندگان خود را به جفتگیری تحریک کنید.

  ناباروری

  بعضی مرغ عشقهای نر توانایی باروری ندارند این مشکلات که اغلب ژنتیکی هستند درمانی ندارد . گروهی از مرغ عشقها هم هستند که با هم جفت نمی شوند، یعنی گرچه سعی در جوجه دار شدن دارند اما تخم حاصل ، بی نطفه است . البته علت اول بیشتر اتفاق می افتد که شما می توانید پرنده نر را عوض کنید.
  بعضی وقتها این امکان وجود دارد که بتوان مشکل بی نطفه بودن تخم را حل کرد (در بیشتر موارد مربوط به پرنده نر می شود. در صورتی که این مشکل در پرنده نر از نوع ژنتیکی نباشد امکان درمان آن وجود دارد. کمبود ویتامین D و E و برخی از مینرالها در پرنده باعث ناباروری آن می شود. سعی کنید که از داروخانه دامپزشکی مولتی ویتامین و مینرال (مواد معدنی) تهیه کنید. اکیدا توصیه می کنم جوانه گندم تازه را نیز در اختیار پرنده بگذارید. جوانه گندم یکی از مقوی ترین مواد غذایی برای اکثر موجودات است. تخم کتان را نیز در جیره غذایی مرغ عشق خود بگنجانید چرا که به نطفه سازی کمک میکند ولی میزان زیاد تخم کتان می تواند مشکل آفرین باشد ، زیرا دانه ای بسیار چرب است و مصرف بیش از اندازه آن ، به کبد پرنده آسیب وارد می کند ؛ این کارها را انجام داده و اگر بعد از 2 یا 3 سری تخم گذاری ، بازهم مشکل ادامه داشت ، می توانید مطمئن باشید که مشکل پرنده شما ژنتیکی بوده و راه درمانی ندارد).
  جفت گیری در مرغ عشقها دلیل بر تخم گذاری آنها نیست. ممکن است که دو مرغ با هم جفت باشند اما تا مدت ها از تخم گذاری خبری نباشد. اگر علل ژنتیکی و بیماری را فاکتور بگیریم ، علل دیگری نیز چون اضطراب ، عدم وجود لانه تخم گذاری باب میل ، کوچک بودن قفس و همچنین کمبود غذا و آب باعث این مسئله هستند. باید محیط زندگی مرغ عشق های جفت گیری کرده به گونه ای باشد که همیشه این اطمینان را حس کنند که غذا و آب به میزان فراوان و بیش از نیاز در اختیارشان خواهد بود. در صورتی که همه چیز نرمال باشد ، یعنی نر و ماده هر دو کاملا سالم باشند و فضای لانه نیز آماده باشد، مرغ ماده تا 6 تخم می گذارد مرغ ماده هنگامی که شروع به تخم گذاری می کند این کار را تا زمانی ادامه می دهد که صدای نبض جوجه درون یکی از تخمها را بشنود. در این حالت از تولید تخم بیشتر اجتناب کرده و به گرم نگه داشتن و خوابیدن بر روری تخم های باقی مانده اکتفا می کند. اگر به هر دلیل یکی از تخم ها خراب شود ، خود ماده این مسئله را متوجه شده و آن را بیرون می اندازد. البته توجه کنید که ممکن است تخم بیرون انداخته شده سالم باشد و تنها به اشتباه و یا کمبود فضا و حرکات مادر در لانه بیرون بیفتد. هفت روز پس از اینکه مرغ بر روی تخم خوابید می توانید خودتان سالم بودن تخم را امتحان کنید. برای اینکار به آرامی تخم را برداشته و در فضای تاریک در مقابل یک لامپ پرنور نگاه دارید ، باید یک لکه سیاه در وسط تخم ببینید ؛ این لکه همان جنین است که کم کم بزرگ شده و کل فضای تخم را میگیرد. تقریبا 18 تا 21 روز طول می کشد تا جوجه از تخم بیرون بیاید. جوجه ابتدا کور است و قدرت بینایی ندارد و پس از 7 تا 10 روز چشم باز می کند.

  نکته : بعضی موارد ممکن است مرغ عشق ماده پس از اینکه جوجه هایش از تخم بیرون آمدند بعضی از آنها ترد کرده و از لانه بیرون  بیاندازد ، یکی از علل این مسئله فقدان غذا در قفس است چرا که در حین بزرگ کردن جوجه مصرف غذای مرغ عشق ها چند برابر می شود ، اگر با چنین موردی مواجه شدید به آرامی جوجه را در دهانه لانه قرار دهید ، در این حالت مادر جوجه را به درون لانه و به زیر شکم خود هدایت می کند اما اگر این اتفاق باز هم تکرار شد یا باید جوجه را در زیر شکم مرغ عشق دیگری که خود صاحب جوجه است قرار دهید و یا اینکه خودتان نقش مادر را برایش ایفا کرده و آن را بزرگ کنید.

  تاثیر عوامل محیطی بر باروری و بسط اصول حاکم بر تولید مثل

  برای اینکه بتوانم این مطلب را به طور شایسته برای شما عزیزان توضیح دهم نیاز به پیش زمینه ها و دانسته های اولیه ای می باشد که در ذیل به صورت تیتروار ذکر می نمایم (لازم به ذکر است که برخی از مطالبی که در ادامه می خوانید در مورد افراد آزاد گونه صادق می باشد نه آنهایی که در قفس نگهداری می شوند ولی به دلیل افزایش بار دانش شما خوانندگان گرامی آن را ذکر نموده ام):

  عوامل موثر بر بروز رفتار تولید مثلی:
  بسته به گونه مورد بررسی متفاوت می باشد اما می توان به طور کلی گفت که علاوه بر مدت زمان طول روز (روشنایی) عواملی چون بارندگی و فراوانی غذا (بالاخص در مورد گونه هایی که در مناطق با بارش کم زندگی می کنند) ، دمای هوا و... موثر می باشد.

  فاکتورهای دخیل در موفقیت تولید مثل :
  مطلبی که در مساله تولید مثل حائض اهمیت است موفقیت گونه در پرورش نوزادان و بقای نسل می باشد که تابع فاکتورهایی چون فراوانی مواد غذایی ،وجود فضای مکفی (این دو عامل اخیر وابسته به عدم همپوشانی کنام گونه با گونه های دیگر بویژه گونه های نزدیک به آن می باشد) ،کم بودن تعداد افراد گونه در اکوسیستم محلی(البته این تقلل خود می تواند بقای گونه را به خطر بیاندازد) ، عدم وجود یا عدم تکثر شکارچیان (موثر بر گونه هایی واقع در قاعده هرم) ، توان جنسی بالا و سابقه پرورش نوزاد و... .

  خوب حالا که کمی با اصول بنیادی این مبحث آشنا شدیم به بسط گفته های پیشین ( برای آنهایی که در قفس اسیر می باشند و اختصاصا مرغ عشق) می پردازم :
  از میان عوامل موثر بر بروز رفتار تولید مثلی هر سه عامل ذکر شده که شامل دمای هوا ، طول روز و میزان دسترسی به آب و غذا می باشد بر ایجاد رفتار تولید مثلی در مرغ عشق موثر می باشد.برای اینکه بتوانید در امر تکثیر موفق باشید عوامل ذکر شده را به صورتی که در ذیل بیان می کنم به کار گیرید:

  1- دما :
  بهترین دما حدود 26-27 درجه سانتیگراد می باشد که علاوه بر اینکه دمایی مشابه فصل بهار و آغار بارندگی دارد به خراب نشدن تخمها (بر اثر دمای بالا و یا پایین) و عدم اتلاف انرژی مرغ عشق ماده (برای گرم کردن تخمها) کمک می کند.

  2- طول روز :
  برای تامین روشنایی و شبیه سازی فصل بهار و تابستان و تحریک ترشح ملاتونین و هورمونهای جنسی در مرغ عشقها سعی کنید تا پاسی از شب (در فصول پاییز و زمستان) چراغهای محل نگهداری آنها را روشن نگهدارید.

  3- آب و غذا :
  برای ایجاد حس امنیت و جلوگیری از کشتار نوزادان(چه عمدی و چه غیر عمدی (کمبود انرژی دریافتی بوسیله نوزاد __> عدم توانایی در انجام صحیح متابولیسم __> اختلال در کارگرد بافتهای بدن __> مرگ)) سعی کنید غذا (ر.ج بخش تغذیه) و آب کافی در اختیار آنها قرار دهید.همچنین برای تامین ویتامینهای دخیل در امر تولید مثل از مولتی ویتامین و قرصهای ویتامین (ر.ج بخش تغذیه قسمت انواع ویتامین ها و خواص آنها) استفاده نمایید.

  از میان فاکتورهای دخیل در موفقیت تولید مثل عوامل ذیل موثر می باشند :

  1- فراوانی مواد غذایی :
  در قسمت پیشین مفصلا ذکر شد.

  2- وجود فضای مکفی و کم بودن تعداد افراد گونه در اکوسیستم محلی :
  برای این کار باید قفسی بزرگ را برای نگهداری مرغ عشق در نظر بگیرید و سعی کنید تعداد مرغ عشق هایی که درون یک قفس نگهداری می نمایید در حداقل تعداد باشد.

  3- توان جنسی بالا :
  برای نیل به این مهم سعی کنید در جیره مرغ عشقهای خود انواع مواد غذایی را گنجانده و از انواع ویتامین ها استفاده نمایید و علاوه بر آن در بین دفعات جفتگیری دوره های استراحت را برای مرغ عشقهای خود مد نظر داشته باشید (جدا نمودن جفتها و یا برداشتن قفس) البته تعداد و طول این دوره ها بسته به سن مرغ عشقها و سابقه تخم گذاری آنها متفاوت است :
  سن بالا و سابقه طولانی : تعداد دفعات و همچنین زمان استراحت باید زیاد باشد ؛
  سن پایین و سابقه کم : تعداد دفعات و همچنین زمان استراحت را می توان کم نمود.


  کنترل تخمها


  طریقه تشخیص نطفه دار بودن تخم :

   
  بوسیله یک منبع روشنایی مثل چراغ قوه ، به تخم نور بتابانید (باید حدود 4 تا 6 روز  از زمان تخمگذاری گذشته باشد_در این زمان جنین در حال تشکیل به راحتی قابل تشخیص می باشد) در صورت وجود جنین یک لکه تیره درون تخم مشاهده می گردد (اگر در اواخر دوران جنینی به تخم حاوی جنین زنده نگاه کنید قادر به دیدن حرکات ظریفی خواهید بود که نشان دهنده حیات جنین درون تخم می باشد) در غیر این صورت (عدم رویت لکه) می توانید به هرز بودن تخم یقین داشته باشید و آن را دور بیاندازید.

  تشخیص تخم با جنین مرده :

  بعضی از اوقات جنین درون تخم به دلایلی می میرد ؛ علل احتمالی آن می تواند به قرار زیر باشد :

  ** فقدان مواد غذای حیاتی در تخم
  ** بیماری عفونی
  ** پیدیش فاکتور لتال به دلیل هم خونی
  ** وجود مواد سمی درون خوارک والدین ( پیش از تخمگذاری)
  ** صدمه فیزیکی و ورود عوامل بیماری زا به درون تخم (اگر تخمی صدمه فیزیکی ناچیزی دیده باشد می توان ترک را بوسیله لاک ناخن و یا چسب پوشاند هرچند که احتمال جوجه شدن تخم ، به دلیل احتمال ورود عوامل ویروسی ، باکتریایی و ... کاهش می یابد)
  ** آلودگی تخم بوسیله مدفوع مادر و یا جوجه های بزرگتر
   
  مرگ جنین را به دو صورت می توان تشخیص داد :

  1_عدم رسیدگی به تخم و آلوده شدن تخم با مدفوع ( همانطور که ذکر گردید همین آلوده شده بوسیله مدفوع به دلیل مختل کردن تبادل رطوبت و اکسیژن با محیط خود می تواند عامل مرگ جنین باشد) :

  به دلایل مختلف ممکن است این اتقاق رخ دهد از جمله کثیف بودن ذاتی ،  بیما بودن (در این حالت باید مرغ عشق ماده را از قفس تکثیر دور کرد و تخمها را نیز درو ریخت چون احتمال سرایت بیماری به آنها و ایجاد اپیدمی وجود دارد) و یا جوان بودن مرغ عشق ماده ؛ در  این صورت (اگر احتمال می دهید که هنوز جنین درون تخم زنده است) باید مبادرت به شستشوی تخم ها نمایید ؛ برای این کار تخمها را در ظرفی حاوی آب گرم (حداکثر 35 تا 40 درجه سانتی گراد) قرار داده و صبر کنید تا کثافات آن حل شود ، متاسفانه در این حالت لایه پروتئینی نازک سطح تخم نیز از بین رفته و تخم قابلیت تنظیم رطوبت و ممانعت از ورود باکتری ها را از دست میدهد که این امر اغلب منجر به تلف شدن جنین می گردد به همین دلیل باید معقول بودن شستشوی تخم را مورد سوال قرار داد.

  2_تیره شدن غیر عادی تخم (این تیرگی را نباید با تیرگی تخم در اواخر دوران جنینی اشتباه گرفت بلکه این امر به دلیل فساد تخم حادث می گردد و برای افراد حرفه ای تشخیص آن بسی سهل و آسان است).

  جدول رشد جوجه ها (بر اساس گزارش میشائیلیس)

  لازم به ذکر است که گزارش میشائیلیس در اواسط دهه 60 میلادی منتشر شده و متاسفانه (همانطور که مشاهده می نمایید) از دقت و تقریب درستی برخوردار نیست چراکه دارای خطا بر حسب واحد اندازه گیری می باشد ( واحد گرم می باشد و خطا نیز بر حسب گرم است) ؛ الا ایهی الحال برای اطلاعات بیشتر شما دوستان عزیز آن را در وبلاگ قرار دادم(مرجع Michaelis , H.J (1967) Der Wellensittich.Ziemsen, Wittenberg-Lutherstadt. )


   وزن
  به گرم
   طول عمر
  به روز
   1 تولد
   2 1
   3 2
   4 3
   5 4
   7 5
   9 6
   11 7
   13 8
   16 9
   19 10
   22 11
   24 12
   26 13
   28 14
   30 15
   32 16
   34 17
   36 18
   37 19
   38 20
   39 21
   40 22
   41 23
   40 24
  39 25
  38 
   26
  38 
   27
  38 
   28
  37 
   29
  37 
   30
  37 
   31

  اگر دوست دارید مرغ عشق شما تخم بگذارد مطلب تخم گذاری مرغ عشق این وبلاگ را بخوانید.

  نظرات سایت

  این نظر توسط بهرام در تاریخ دوشنبه 27 مرداد 1393 03:25 ق.ظ ارسال شده است
  با سلام شرمنده هر کاری کردم نتونستم وارد ایمیلم بشم و تو همین روزها کل عکس ها رو برات میفرستم جوجه بزرگه امروز 14 روزه شده و پر در آورده یکی از جوجه ها رنگش خالص سفیده و دوتاش چشاش قرمز رنگه یکجوری عجیب و غریبه بهشون تخم مرغ و عدس پخته شده و گندم خیس خورده و هویج رنده شده و جعفری و تره و هر هفته دوبار کاهو میدم و سنگریزه میدم ولی کف دریا که جداس و بستم به میله قفس آخه یکجا خوندم بجز کف دریا باید بهشون سنگریزه بدم چون پرندها برای هضم دون هایی که خوردن توی طبیعت سنگریزه میخورن بازم شما اطلاعاتت بالاتر از من هس من فقط یکچزایی شنیدم و دیگه سنگریزه ندادم و ترسیدم چیزشون بشه بازم دیدم نره دائم ورجه ورجه میکنه و مجبور شدم کمی خیلی کم بهش بدم و همین که میدم ده دقیقه بعد آروم میگیره بنظرم میپره که غذا رو هضم کنه بده به جوجه هاش و وقتی بهش سنگریزه میدم دیگه نمیپره خیلی برام عجیبه آخه پرندها سنگدان دارن منظور شما این هس که اگر بهشون کف دریا بدم دیگه همون کار سنگریزه رو میکنه غذاشو هضم میکنه و دیگه لازم نیست بهش سنگریزه بدم؟؟ در ضمن ازت ممنوم هم بخاطر پاسخ هایی که دادی هم بخاطر اینکه بهم گفتی مولتی ویتامین بهشون زیاد ندم آخه پنج شب پیش دو روز متوالی 10 قطره مولتی ویتامین توی آبشون ریختم داروخونه بهم گفت ده قطره بریزه و عید یک مرغ عشق آبی خیلی با حال داشتم که بردم دامپزشک بگم چی بشه دارو داد بهش گفت 15 قطره مولتی ویتامین بریز حالش بد شد و دو روز بعد از استفراغ تلف شد خدا لعنتش کنه بعد اون شبم ماده چشاش داشت میرفت از دهنش بوی مولتی ویتامین میزد بیرون تا صبح جوجه هاش صدا کردن و ماده نمیتونست رو پاش وایسته اصلا دیگه بدم اومد از مولتی ویتامین یک دنیا ازت ممنون جون پرنده رو مدیون شما هستم حالا که حالش خوب شده هم عوارض اون 10 قطره بعدها باعث مشکل میشه..عکسها رو همین روزها برات ارسال میکنم شب خوش بدرود
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: کف دریا از سنگریزه بهتر است و فقط کف دریا کافی می باشد. دوست عزیز دلیل اینکه به شما گفتند ده قطره در آب بریز واقعا برای من عجیب هست ولی شما باید روزی دو قطره در آب بریزید. بیشتر ریختن در آب آن ها باعث اسهال آنان می شود. همچنین در دادن سبزی هم باید به آنان به میزان کمی بدهید تا اسهال نگیرند.

  این نظر توسط بهرام در تاریخ جمعه 24 مرداد 1393 05:12 ب.ظ ارسال شده است
  ادامه خیلی تلاش کردم ایمیلم رو باز کنم نمیدونم چرا باز نمیشه و ازم کد میخواد ولی بزودی با یک ایمیل دیگه حتما همه عکس هاشو برات ارسال میکنم فقط میخواستم بدونم سنگریزه چرا نباید بدم؟ چون توی دونش اصلا سنگریزه نداره و من تو سایت ها دیدم نوشتند حتما باید بهشون سنگریزه بدم و نر خیلی ورجه ورجه میکرد بعد از سنگریزه دادن خوب شد فکر میکنم بخاطر این بود که ورجه ورجه میکرد تا غذاش هضم بشه باورت نمیشه دو ساعت متوالی از روی میله روی سقف لونش بصورت رفت و برگشت و با سرعت جابجا میشد هر دقیقه شاید 70 بار این کارو تکرار میکرد ولی از وقتی سنگریزه دادم خوب شد ولی امروز که پاسخ رو میخونم اگر براش ضرری داره دیگه نمیدم امروز بهش ندادم یعنی اشتباه کردم بهش سنگریزه دادم چون من اطلاعاتی ندارم و اینها رو اکثرا تو سایت ها و وبلاگ ها میخونم راستی شاید من مولتی ویتامین زیاد دادم اون شب ماده حالش بد بود اصلا خیلی بد شده بود تا اصلا دور چشاش یکطور عجیب غریب شده بود دور چشاش تمام پرهاش ریخته بود از فرداش دیگه مولتی ویتامین ندادم الان خدا رو شکر خیلی خوبه حالش از داروخونه خریدم بهم گفت ده قطره بریز ولی بنظرم حرف شما درسته چون مرغ عشق مگه چقد وزن داره که ده قطره بریزم پس اشتباه کردم؟
  با سپاس از اینکه پاسخ دادی
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: مولتی ویتامین بیش از دو قطره به هیچ وجه در آبشان نریزید چون عواقب بدی دارد.
  شما می توانید در کف قفسشان کف دریا بریزید.

  این نظر توسط بهرام در تاریخ جمعه 24 مرداد 1393 05:11 ب.ظ ارسال شده است
  با سلام
  ممنونم از اینکه پاسخ دادی من دو روزه تلاش میکنم تا عکس ها رو براتون بفرستم ولی ایمیلم باز نمیشه حتما براتون عکس هاشو میفرستم خیلی ازت ممنونم از راهنمایی خیلی موثر مواقع شد با دادن غذای خوب مثل تخم مرغ گندم خیس خورده و هویج و سبزیجات و کاهو ذرت پخته شده خیلی حالشون خدا رو شکر خوب شده و مادرش اون شب خیلی ضعیف شده بود خیلی ناراحت بودم فکر کردم مریض شده و دیگه زنده نمیمونه چون چشاش بقدری بقدری ریز و مردمک چشش کوچیک شده بود و پاهاش میلرزید و تا صبح جوجه هاش طوری سر و صدا میکردن و امیدم رو از دست داده بودم شب تا صبخ خوابم نبرد صبح که شد براش تخم مرغ درست کردم شاید باورت نشه نصف یه تخم مرغ رو خورد و بعد چند ساعت بهش گندم خیس خورده و کاهو دادم حالش خوب خوب شده ولی خب بازم کمی ضعیف و لاغره بنظرم جثش در حدی نیست که بتونه 5تا جوجه رو سیر کنه ولی ماده خیلی متعهد و جوجه هاشو بقدری دوست داره که منو متعجب کرده شبا تا صبح لونه رو با نوکش تمیز میکنه و مدفوع ها رو میاره گوشه لونه انبار میکنه و وقتی لونش پر مدفوع میشه میاد لب لون میشینه و با رفتارش طوری حالیم میکنه که لونش رو تمیز کنم وقتی لونش رو میارم بیرون هیچ مقاومتی نمیکنه و وقتی بعد از تمیز کردن لونش رو میذارم سر جاش رو هور میپره تو لونش و خیلی ذوق میکنه میخوابه کف لونه و پخت میشه کف لونه و اصلا از آدم نمیترسه انگشتمو میبرم با نوکش انگشتمو لیس میزنه اصلا اینجوری مرغ عشق ندیدم فقط کمی جثش کوچیکه و بنظرم فشار میاد بهش 5 تا جوجه خیلی زیاده با این وضع همشو همیشه چینه دان جوجه هاش پره حتی جوجه کوچیکش رو که بعضی وقتا میاد دم سوراخ لونه بدنشو میندازه روش و میکشونه ته لونه این علاقه و دوست داشتن جوجه هاش برام کمی عجیبه وقتی میاد بیرون جوجه هاش صداشون در میاد با سرعت میره لونه ادامه صفحه بعد

  این نظر توسط Amirali Alami در تاریخ سه شنبه 21 مرداد 1393 12:29 ب.ظ ارسال شده است
  سلام من 2 تا مرغ عشق خریدم ماده 6 ماهشه و نره بزرگتره میخواستم بدونم با هم جفت میخورن بعدش لونه تو قفس نیست تخم میزارن؟؟ چه قد طول میکشه مممنون از وب خوبت

  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: سن تاثیری روی جفت گیری آن ها می گذارد ولی به خود آنها بستگی دارد. اگر لانه در قفس نباشد هم کف قفس تخم می گذارند. حدود 2 ماه به ان ها فرصت جفت گیری بدهید و اگر می خواهید زودتر تخم بگذارند یه نر و ماده دیگر به قفس آن ها اضافه کنید تا خودشان جفت مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

  این نظر توسط بهرام در تاریخ دوشنبه 20 مرداد 1393 08:32 ب.ظ ارسال شده است
  با سلامی دوباره
  با سپاس از پاسخی که دادید البته امروز اون تخم هم در اومد و متاسفانه تخم آخری رو که به شما گفتم هنگام تمیز کردن ترک خورد و من اونو شکستم چون ازش خون نشت کرده بود بیرون ولی تخم پنجمی در اومد الان پنج تا جوجه از شش تا تخم در اومده ماده خیلی خیلی جوجه هاشو دوست داره و با اینکه جوجه هاش در اومده بیشتر وقت رو تو لونه هست و خیلی هم خونگرم هست واسه همین با اینکه به تخمش دست زدم بازم روش خوابید حتی یکبار وقتی خواستم لونش رو تمیز کنم نمیرفت بیرون و با نوکش منو میزد گرفتم گذاشتمش انور و لونه رو از قفس خارج کردم و بعد از تمیز کردن لونه وقتی سر جاش گذاشتم جوری به لونش رفت که نگو خیلی به جوجه هاش میرسه حتی مدفوع ها رو با نوکش جمع میکنه میاره یک گوشه انبار میکنه من فکر کنم چسبیدن مدفوع چند دلیل داشت بعد از روغن زیتون زدن به مخرجش تا امروز خیلی خوب بوده و دیگه نچسبید و نکته دیگه اینکه بهشون کاهو و سبزی دادم متاسفانه یکنفر منو راهنمایی غلطی کرد و گفت وقتی جوجه هاش دراومدن بهشون فقط ارزن خالی بده که سنگین نباشه واسشون و کتان ندادم و فکر کنم همین باعث میشد مدفوعشون مثل سنگ سفت بشه و به مخرجشون بچسبه ولی آخرش نفهیمدم اون رشته گوشت مانند چی بود که از مخرج به سر مدفوع چسبیده بود چون همون رشته نخ مانند نازک باعث میشد مدفوع سفت کنده نشه و از اون رشته با میکروسکوپ عکس گرفتم همشو برات میرستم ایمیلتون از دیروز همچنین بهشون مولتی ویتامین بچه قطره ای میدم بازم اگر نکته ای هست و اگر اشتباه میکنم بهم بگین ممنون میشم اینم بگم متوجه شدم دونشون سنگریزه نداره و از وقتی بهشون سنگریزه میدم حالشون خیلی بهتر شده فقط میخواستم بدونم سنگریزه ها باید چه اندازه ای باشن چون من با سر نمک دون سنگارو الک کردم و اندازه سنگریزه ها به اندازه یک پنجم ارزن هستن بنظرت ریزه؟؟؟ ممنون از پاسخی که دادی
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: دوست عزیز شما باید حتما برای تقویت آن ها غذاهای متفاوتی به آن ها بدهید که در مطلب تغذیه مرغ عشق ذکر شده است.
  مولتی ویتامین روزی دو قطره بیشتر در آبشان نریزید.
  نیازی به دادن سنگریزه به آن ها نیست.
  اگر جوجه ها از لانه بیرون افتادند تا زمانی که پر در نیاوردند آن ها را دوباره داخل لانه بگذارید.
  بعد از اینکه جوجه ها بیرون آمدند و پرواز کردن را یاد گرفتند توانستند دون بخورند آن ها را از قفس پدر و مادر جدا وبه قفس دیگری منتقل کنید.
  بعد از اینکه بالغ شدند به هیچ وجه نگذارید خواهر و برادر با هم جفت شوند چون عواقب بسیار بدی دارد و برای جفت کردن آن ها مرغ عشق های جدید بخرید.
  عکس آن ها را حتما بفرست تا برسی کنم. iranmorgheshgh@gmail.com

  این نظر توسط بهرام در تاریخ یکشنبه 19 مرداد 1393 11:22 ب.ظ ارسال شده است
  با سلام
  جوجه ها به مخرجشون مدفوعشون چسبیده وقتی میخوام بکنم خیلی سفته و وقتی بدقت نگاه میکنم می بینم به انتهای مدفوع یک رشته نازک نخ مانندی به مخرج متصل شده وقتی میکشم بسختی کنده میشه و بعد می بینم یک تیکه گوشت به اندازه سر سوزن به مخرجش متصل شده هر چقد فکر میکنم نمیتونم بفهمم این دیگه چی هست واسه همین اون رشته ای که به مدفوع متصل شده رو ازش با میکروسکوپ عکس گرفتم اگه بخوای برات میفرستم تا اونو ببینی واقعا دیگه موندم به مخرج جوجه روغن زیتون زدم یکیش اون بزرگه دیگه خوب شد امروزم به یکیشون زدم چون از شب مدفوعش به مخرجش چسبیده بود و درد میکشید مدفوعش رو با آب ولرم خیس کردم و بازم سفت بود تا به سختی کندم و بعد مدفوع رو له کردم یک رشته نخ مانند که سرش یک تیکه گوشت به اندازه سر سوزن به اون وصل بود رو تونستم ببینم و البته با میکروسکوپ و با چشم غیر مصلح بسختی دیده میشه نمی دونم چرا باید توی مدفوعش یک رشته نازک وصل بشه و اون مدفوع به سختی به مخرجش بچسبه و باعث مسدود شدن مخرجش بشه ممنون میشم در این زمینه به من اطلاعاتی بدی، راستی امروز یکی از تخم ها ترک خورده بود و کمی خون ازش نشت کرده بود شکست و توش یه جنین خیلی کوچیک بود مرده بود ازش عکس خیلی واضحی گرفتم نیمدونم حالا اون یک تخم آخریش جوجه میشه یا نه امروز ازش 16 روز میگذره و تا دو روز دیگه در نیومد دیگه در نمیاد؟
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: اون یکی تخم در نمی آید چون شما به آن دست زده اید.
  شما می توانید مدفوع چسبیده آن ها را با خیس کردن راحت جدا کنید.
  عکس هایتان هم به جیمیل زیر ارسال کنید
  iranmorgheshgh@gmail.com

  این نظر توسط بهرام در تاریخ شنبه 18 مرداد 1393 09:23 ب.ظ ارسال شده است
  با سلام و خسته نباشید
  مرغ عشق من برای اولین بار 6 عدد تخم گذاشت تا امروز 4 تا از جوجه هاش متولد شدن و دوتا تخم هنوز در نیومده من لونه رو 2 بار دیروز و امروز باز کردم و جوجه ها رو گذاشتم رو دستمال کاغذی سریع لونه رو شستم و خشک کردم و جوجه ها رو دوباره سر جاش گذاشتم امروز هم همین کارو تکرار کردم چون ماده شبا خیلی تو لونه سر و صدا میکنه تا لونه رو تمیز کنه ولی نمیتونه ولی امروز متوجه شدم جوجه بزرگه مدفوعش به مخرجش چسبیده اومدم جدا کنم دیدم خیلی سفته کشیدم به سختی کنده شد ولی اندازه سر سوزن ازش خون اومد که روی دستمال کاغذی اندازه سر سوزن دیدم خون هس جوجه بزرگه 6 روزش هست میخواستم بدونم چرا مدفوعش میچسبه به مخرجش و من لونش رو تمیز کردم آیا کار خوبی کردم یا کارم اشتباه بوده؟؟ و البته خیلی وسواس خاصی نشون میدم روی غذاشون و بهشون ارزن و چهار تخم و کتان میدم و سبزی و میوه هم سه روزه بهشون نمیدم میترسم اسهال بشن اگه در این زمینه اطلاعاتی بدی ممنون میشم در ضمن ماده شکمش پوشتش معلومه و برجسته شده و قرمزه میخواستم بدونم طبیعی هست؟؟ خیلی سایت خوبی داری پیروز باشی منتظر جوابتون هستم

  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: شما باید حداقل 2 روز در هفته لانه آن ها را بیرون بیاورید و خوب بشویید و تمیز کنید تا دیگر مدفوع به مرغ عشق های شما نچسبد.
  2 تخمی که در نیامدند را دور بریزید.
  دادن سبزی هم روزانه به آن ها مشکلی ایجاد نمی کند فقط به میزان کم.
  شکم ماده شما هم به دلیل گرماست و در این فصل تابستان باید ان ها را در مکان ملایمی قرار دهید.

  این نظر توسط محسن در تاریخ چهارشنبه 15 مرداد 1393 08:11 ب.ظ ارسال شده است
  همهی شرایط رو اماده کرم فقک سن مرغ عشق ماده از نره بیشتره ربطی که به سن نداره؟
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: یکی از مرغ عشق های خود را تعویض کنید.

  این نظر توسط محسن در تاریخ چهارشنبه 15 مرداد 1393 04:30 ب.ظ ارسال شده است
  مرغ عشق ماده ی من علاقه ی زیادی برای جف گیری نشون میده ولی مرغ عشق نر با اون جف نمی شه چکار کنم چن وخ بعد از جف گیری تخم می کنن
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: شرایط لازم برای آن ها را مطابق مطلب تخم گذاری مرغ عشق فراهم نمایید.

  این نظر توسط مریم در تاریخ سه شنبه 14 مرداد 1393 03:23 ب.ظ ارسال شده است
  سلام.من دیروزیک جفت مرغ عشق خریدم نمیدونم بالغ هستند یا نه از کجا باید بدنم بالغ شدند؟چقد طول میکشه تا با هم جفت بشن؟
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: دوست عزیز مطلب تعیین سن و تشخیص نر یا ماده بودن این وبلاگ را بخوانید.

  این نظر توسط پریا در تاریخ پنجشنبه 9 مرداد 1393 03:07 ب.ظ ارسال شده است
  شربت مولتی ویتامین انسانی میشه داد به مرغ عشق؟دو قطره هر روز در اب خوری..
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: بله. 1 قطره در روز کافی است و اگر ندادید هم مشکلی به وجود نمی آید.

  این نظر توسط مجتبی در تاریخ جمعه 3 مرداد 1393 11:16 ق.ظ ارسال شده است
  سلام ، مرغ عشق های من دورگه ان ، ماده می خواد تخم بزاره اما با نره جفت نمیشن . پشت پنجره بیرون از خونه گذاشتم چون هوا خیلی گرمه . حالا واسه جوجه کشی چیکار کنم ؟

  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: مطلب تخم گذاری مرغ عشق را بخوانید.

  این نظر توسط سهند در تاریخ چهارشنبه 25 تیر 1393 01:45 ق.ظ ارسال شده است
  سلام من یک هفته است مرغ عشق گرفتم دو روز با هم دعوا می کنن وبه هم پشت می کنن چیکار کنم.
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: اول با توجه به تشخیص نر و ماده بودن مرغ عشق این وبلاگ از جنسیت آن ها مطمئن شوید. چون ممکن هست مغازه دار دو مرغ عشق نابالغ و یا هر دو نر و یا هر دو ماده را به شما داده باشد. بعد از اینکه مطمئن شدید مطلب تخم گذاری این وبلاگ را بخوانید.

  این نظر توسط احسان در تاریخ دوشنبه 23 تیر 1393 07:06 ب.ظ ارسال شده است
  سلام مرغ عشق من 4تا جوجه در آورد نمی دونم مادر و پدرشون چه بیماری دارن که هر دوتاشون مردن الآن من موندمو این 4تاجوجه
  چی جوری اینا رو بزرگ کنم و غذا بهشون چی بدم؟فقط هر چه زودار جواب بدین.
  باتشکر
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: مرگ مرغ عشق نر وماده شما به یکی از دلایل زیر است:
  1.سن مرغ عشق های شما بالاست و بعد از هر بار تخم گذاری به آن ها استراحت نمی دهید.
  2.ندادن غذاهای تقویتی مناسب و عوض نکردن به موقع آب آن ها.
  3.قرار دادن قفس در جای غیر مناسب و ....
  قسمت تغذیه مرغ عشق و غذا دادن به جوجه مرغ عشق این وبلاگ را بخوانید.

  این نظر توسط فریماه در تاریخ پنجشنبه 19 تیر 1393 04:06 ق.ظ ارسال شده است
  سلام 1:من الان نزدیک 2 ماه است که مرغ عشق گرفتم مرغ عشق نر هی دونه هارو پوستشونو میگیره میندازه بعد خود دونه ی توش رو میخوره چش شده؟2:حتما باید تاب توی قفسشون باشه؟3:قفس من پلاستیکی و جایی برای لونه گذاشتن اون ها از اول نداشت برای لونشون چی کار کنم؟4:اگر یک ظرف بزرگ اب برای حمام کردنشون بزارم توشو کثیف نمیکنن؟5:من که از اون پرنده فروشیه مرغ عشق هام رو گرفتم چیزی راجع به مولتی ویتامین نگفت اصلا نداشت من از کجا باید بگیرم؟6:من مرغ عشق هام رو کامل بیرون گذاشتم که بمونن اشکالی داره؟7:دم مرغ عشق نر از همون اولین روز تکون میخورد چیزیش شده؟8:نره خیلی برای ماده اشوه میاد به نظرتون جفت گیری نمیکنن؟
  اگه به همشون جواب بدین ممنون میشم.
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: 1.همه ی مرغ عشق ها همین طوری اند. 2.خیر. جوجه مرغ عشق ها بیشتر تاب بازی می کنند و مرغ عشق های بالغ علاقه ی زیادی به این کار ندارند. 3. قفس شما قفس مرغ عشق نیست. قفس مخصوص او را تهیه کنید. 4.گذاشتن ظرف آب برای مرغ عشق ها راه مناسبی برای آن ها نیست و اغلب شنا نمی کنند. ما به شما توصیه می کنیم یک ظرف خالی شیشه شوی را پر از آب کنید و یک روز در میان چند پیس بر روی آن ها بزنید. 5.مولتی ویتامین نیاز نیست. 6.اگر آن ها همیشه بیرون باشند تخم نمی گذارند. 7. طبیعی است. 8.مطلب تخم گذاری این وبلاگ را بخوانید و به آن عمل کنید مرغ عشقتان تخم می گذارد.

  این نظر توسط سپهر در تاریخ شنبه 14 تیر 1393 11:54 ق.ظ ارسال شده است
  یک مرغ عشق ماده دارم که تنهاست تخم گذاشته است ایا تخم ها جوجه میشود
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: دوست عزیز مرغ عشق ماده به تنهایی تخم نمی گذارد. نر شما مرده است؟ مرغ عشق دیگری در قفس آن هست؟

  این نظر توسط على در تاریخ جمعه 13 تیر 1393 11:41 ب.ظ ارسال شده است
  سلام من. ٢ تا مرغ عشق دستى دارم از یكى از دوستانم شنیدم كه مرغ عشق هاى دستى خیلى دیر تخم میذارن آیا دستى بودن مرغ عشق تاثیرى در تخم گذاریشان دارد؟
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: دستی کردن مرغ عشق هیچ ربطی به تخم گذاشتن آن ها ندارد و بستگی به خود مرغ عشق ها دارد.

  این نظر توسط رضا در تاریخ شنبه 5 مرداد 1392 10:22 ق.ظ ارسال شده است
  سلام
  مرغ عشقای من جوجه دارن ولی دیدم امروز جفت كیری كردن میتونم تخمشو بالونه رو بردارم
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: خیر. شما وقتی جوجه ها از لانه بیرون می آمدند باید لانه آن ها را بر می داشتید. مطالب وبلاگ ما را نخوانده اید! از کسی هم تا به حال نپرسیده اید؟
  هر چه سریع تر لانه را بردارید و دعا کنید کف قفس تخم نگذارند.

  این نظر توسط sajjad در تاریخ یکشنبه 30 تیر 1392 11:26 ب.ظ ارسال شده است
  سلام ببخشید مرغ عشق خواهر و برادر هم با هم جفت می شوند و تخم می کنند
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: بله ولی بچه های آن ها معمولا معلول به دنیا می آیند و بعد از مدتی میمیرند و اصلا این کار را نکنید.

  این نظر توسط در تاریخ یکشنبه 9 تیر 1392 09:09 ب.ظ ارسال شده است
  سلام آقا سن جوجه های من الان حدود دوماه است ولی هنوز كامل بر درنیاوردن.1_كی برهاشون كامل میشه؟2_به بیماری كه مبتلا نیستند؟
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: منظور شما از کامل پر درنیاوردن چیست؟ چند عکس از مرغ عشق هایتان به ایمیلم بفرستید.
  mohamad75_1996@yahoo.com

  این نظر توسط مریم در تاریخ شنبه 8 تیر 1392 02:50 ب.ظ ارسال شده است
  من چند روز پیش یک مرغ عشق جوان نر برای دستی کردن خریدم اما اصلا نمی خواند باید چه کار کنم تا بخواند
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: 1 مرغ عشق ماده هم برایش بخرید. هنوز با محیط انس نگرفته است.

  این نظر توسط مهدی عشقی در تاریخ جمعه 24 خرداد 1392 04:18 ق.ظ ارسال شده است
  با سلام..۲ جفت از مرغ عشقام حامله هستن و الان بیش از دو هفته هستش که متوجه شدم زیر و بالای شکم مرغ ماده برآمدگی داره ولی هنوز اثری از تخم نیست.دیروز وقتی رفتم غذا و آب درون قفس چک کنم،متوجه شدم تمام مرغ عشقام بسیار بی حال و کف قفس هستن و کرک هستن و بعدش متوجه شدم به مدت یک روز آب و غذا نداشتن.میخواستم بدونم آیا احتمال آسیب به تخم درون شکم پرنده ماده بدلیل گشنگی و تشنگی در مدت زمان یک روز وجود داره و اگه تخم گذاشته باشن آیا بدلیل بیرون از قفس بودن مرغ عشق ماده احتمال خرابی تخم ها وجود داره؟متشکرم
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: شما شرایط لازم را برای تخم گذاری مرغ عشق های خود فراهم نکرده اید و از آن ها انتظار تخم گذاشتن هم نداشته باشید.

  این نظر توسط یاسمن در تاریخ پنجشنبه 9 خرداد 1392 10:39 ب.ظ ارسال شده است
  با سلام.مرغ عشقم شش تا ثخمگداشته الان یکیش جوجه شده ومنتظر تولد بقیه هستیم.مشکل اینجاست پرنده مادهداخل لونش مدفوع کرده و میترسم که جوجه ها مریض شن چجوری تمیزش کنم با تشکر از شما.
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: شما باید حتما بعد از اینکه مدت زمان 21 روز از گذاشتن تخم آخر تمام شد هفته ای 2 الی 3 بار در لانه را باز کنید تا مرغ عشق ماده بیرون بیاید و سپس لانه را با جوجه ها بیرون قفس بیاورید و جوجه ها را یه گوشه ای بگذارید و لانه را خوب بشویید و خوب خشک کنید و دوباره جوجه ها را داخل لانه بگذارید و و در لانه را ببندید و در قفس بگذارید. مرغ عشق ماده خودش دوباره داخل لانه می رود.
  اگر این کار را نکنید مدفوع به پای جوجه ها می چسبد و سفت می شود و وقتی از لانه بیرون آمدند جدا کردن آن خیلی سخت است و احتمال زنده ماندن آن ها کم است.

  این نظر توسط امیر در تاریخ جمعه 20 اردیبهشت 1392 12:58 ب.ظ ارسال شده است
  با سلام
  مرغ عشقهای من تازه گی تخم گذاشتن و دیروز اولین جوجشون بدنیا اومد
  24ساعت اول خیلی سروصدا میکرد حالا ساکت شده
  ممکنه مرده باشه؟
  توی لونشونم نمیشه نگا کرد
  چیکار کنم؟
  ممنون از راهنماییتون
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: به احتمال زیاد زنده است. با چراغ قوه داخل لانه آن ها را نگاه کنید.

  این نظر توسط رضا در تاریخ جمعه 6 اردیبهشت 1392 04:46 ب.ظ ارسال شده است
  سلام
  از زمان جوجه شدن تخم مرغ عشق تا زمان جداكردن از بدر مادر جه مدت زمانی باید بكذره؟
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: وقتی پر در آوردند مرغ عشق ماده خودش جوجه ها را بیرون می اندازد و وقتی پرواز کردن یاد گرفتند آن ها را به قفس جدید منتقل کنید.

  این نظر توسط عرفان در تاریخ سه شنبه 3 اردیبهشت 1392 07:17 ب.ظ ارسال شده است
  اقا سلام تخم خونی را در داخل لونه گذاشته به نظر شما نشونه ی چی میتونه باشه؟
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: نشان دهنده ی این است که خیلی زور زده است و ممکن است نطفه نداشته باشد.

  این نظر توسط عرفان در تاریخ یکشنبه 1 اردیبهشت 1392 07:50 ب.ظ ارسال شده است
  سلام من مرغ عشقهام تا حالا 4 تا تخم گذاشتند الان متوجه شدم یک تیکه از یکی از تخمهاش خونیه به نظر شما مشکلی برای مرغ عشق مادم پیش نمیاد ممکن بلایی سرش بیاد؟
  2_ ممکن با خونی شدن یه تیکه از تخمش اون تخم دیکه جوجه نشه؟
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: در داخل لانه تخم خونی گذاشته است و یا کف قفس؟

  این نظر توسط رضا در تاریخ یکشنبه 1 اردیبهشت 1392 12:55 ب.ظ ارسال شده است
  سلام،آقا من مرغ عشقام بنج تا تخم كذاشته،تخم اول بعداز 15روز جوجه شد و دومی یك روز بعد جوجه شد،جهار روز كذشته اما تخم های بعدی هنوز جوجه نشدن،1_آیا تخم های بعدی جوجه میشوند؟2_جه مدته دیكر طول میكشه تا تخم های بعدی جوجه شوند؟
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: دوست عزیز شما به شدت در شمارش روز های گذاشتن تخم ها اشتباه کرده اید. تخم های مرغ عشق ها از 16 الی 21 روز و یک روز درمیان جوجه می شوند.

  این نظر توسط احمد در تاریخ چهارشنبه 28 فروردین 1392 09:54 ب.ظ ارسال شده است
  نه اقا بردار و خواهر نیستند یعنی به نظر شما این مشکل درست بشو نیست حتما باید به دامپزشک نشوت بدم؟
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: ممکن است بیماری داشته باشند که باید دامپزشک آن را معاینه کند.

  این نظر توسط احمد در تاریخ چهارشنبه 28 فروردین 1392 08:18 ب.ظ ارسال شده است
  اقا سلام من یک جفت مرغ عشق دارم که یک جوجه ی 35 روزه دارند نوک جوجشون از همون 10-12 روزگی غیر عادی به نظر میومد منقار زیریش انگار بزرگ تر از منقار بالاییشه و منقار زیریش یکمی اومده روی منقار بالاییش و منقار زیریش از منقار بالاییش جلو تره به نظر شما نوکش درست میشه؟ من باید چیکار کنم تا نوکش درست بشه اصلا امیدی هست که نوکش طبیعی بشه؟
  محمد قاسمی در پاسخ به این نظر گفته است که: مرغ عشق های شما برادر و خواهرند؟ به دامپزشک مراجعه کنید.

   
  لبخندناراحتچشمک
  نیشخندبغلسوال
  قلبخجالتزبان
  ماچتعجبعصبانی
  عینکشیطانگریه
  خندهقهقههخداحافظ
  سبزقهرهورا
  دستگلتفکر
  نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
  نمایش نظرات 1 تا 30
  تبلیغات
  درباره وبلاگ

  تکثیر مرغ عشق- دنیای مرغ عشق-دستی کردن مرغ عشق- عجیب ترین مرغ عشق-تعین سن مرغ عشق- فروش مرغ عشق- خرید مرغ عشق-تشخیص نر یا ماده بودن مرغ عشق-جوجه مرغ عشق

  مدیر وبلاگ : محمد قاسمی
  نظرسنجی
  شما کدام یک از پرنده های خانگی را بیشتر دوست دارید؟
  جستجو
  امکانات جانبی
  عنوان آگهی شما

  توضیحات آگهی در حدود 2 خط. ماهینه فقط 10 هزار تومان

  عنوان آگهی شما

  توضیحات آگهی در حدود 2 خط. ماهینه فقط 10 هزار تومان

  به مرغ عشق امتیاز دهید